Може ли да носим дрехите и вещите на починал човек (и какво ще ни се случи, ако го правим):

Може ли да носим дрехите и вещите на починал човек (и какво ще ни се случи, ако го правим):

Как да се справим с вещите на починал любим човек

Когато загубим близък човек, често сме изправени пред трудния въпрос как да постъпим с неговите вещи. Решенията варират - от изхвърляне на дрехите до запазването им като спомен. Някои може да се опитат да носат нещата на починалия, с надеждата, че така част от него ще остане с тях. Въпросът обаче е сложен и дори объркващ.

Според езотеричната и църковната гледна точка, енергията, която носи всяка вещ, играе важна роля. Много хора, например, искат да запазят нещо от родителите си, след като те са си отишли. Широко се смята, че дрехите и аксесоарите на покойника задържат част от тяхната жизнена енергия. Но след смъртта, тази енергия започва да избледнява. Когато наследниците решат да носят нещата на починалия, те рискуват да привлекат неприятности в живота си, тъй като енергията, която някога е била активна, вече не е там.

Затова много експерти по духовни практики съветват да не се носят неща от починалия, дори ако това изглежда като средство за справяне с тъгата. Вместо това, дарението на тези вещи на нуждаещи се може да помогне за ускоряване на процеса на скръб.

Какво да правим с вещите на починалия?

Има и специфични указания относно носенето на лични вещи, например часовника на починалия. Смята се, че той символизира обратното броене на живота му и ако има материална стойност, е препоръчително да се продаде. Всяка парична стойност от продажбата може да бъде дарена на благотворителни организации или църкви, което би било красиво и почтително действие.

Съгласно религиозните възприятия, повечето свещеници считат, че е по-добре вещите на починалия да се даряват, а не да се носят. Около 40 дни след смъртта, но след 9-тия ден, е подходящо време за разпределение на вещите.

Какво да не правим с вещите на починалия?

Има определени действия, които трябва да се избягват с вещите на починалия. Например, свещениците не одобряват обличането на починалия в нови или лични дрехи. Въпреки това, ако подходящи дрехи не са налични, е позволено да се предоставят чисти или нови дрехи за погребението.

В случай на смърт поради тежко заболяване, носенето на лични вещи е особено нежелателно. Също така, ако семейството реши да се откаже от леглото на починалия, по-добре е да го премахнат, тъй като и то може да задържа мъртва енергия.

Когато става въпрос за самоубийство, личните вещи на покойния могат да носят опасна енергия, затова се препоръчва да се отървете от тях.

Тези принципи предлагат подход към справянето с загубата и с вещите на починалите, които ще помогнат на преживелите да се справят с тъгата по здравословен начин.

☁️ Best offers ☁️ Free delivery ☁️ Perfect design ☁️ Comfort ☁️ Support 24/7 ☁️ Vibes
☁️ Best offers ☁️ Free delivery ☁️ Perfect design ☁️ Comfort ☁️ Support 24/7 ☁️ Vibes
Женски навици, които подлудяват мъжете

Отслабнете бързо и дълготрайно с диетата 5 на 2

Даже не я видях да включва фурната: кога го е направила, не знам! Ама като го разрязахме, всички ахнаха! Омете се за минути!

Най-полезните масла за бърз растеж и сгъстяване на косата

Между имената и любовта има връзка - Вижте!

Какво ви очаква днес? Мистичен дневен хороскоп за 25 март 2025!

Последвайте ни